Nations League: Τα αποτελέσματα της βραδιάς

Περίπατος για την Ισπανία κόντρα στην Σερβία

Σε μια βραδιά με πολλές συγκινήσεις, γκολ και σπουδαία ντέρμπι, έπεσε η αυλαία και της σημερινής ημέρας, για την 4η αγωνιστική του Nations League.

Η Ισπανία συνεχίζει νικηφόρα επικρατώντας της Σερβίας με 3-0 για την αγωνιστική του Nations League. Ο Λαπόρτ άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με κεφαλιά μετά από σέντρα του Πόρο και ο Μοράτα στο 65′ έκανε το 2-0 και ο Μπαένα στο 77ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Στην κορυφή με δέκα βαθμούς παραμένει η Ισπανία, τρίτη είναι η Σερβία με τέσσερις. Η Βόρεια Ιρλανδία «διέλυσε» τη Βουλγαρία – Νέα ήττα για την Κύπρο.

Σε ένα χορταστικό ματς Ελβετία και Δανία ήρθαν ισόπαλες 2-2. Ο Φρόιλερ άνοιξε το σκορ για την Ελβετία στο 26′ και ένα λεπτό μετά ο Ίσακσεν ισοφάρισε για τους Δανούς. Πριν το ημίχρονο ο Αμντούνι έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους με εκτέλεση πέναλτι. Ωστόσο ο Έρικσεν στο 69′ ισοφάρισε ξανά για τη Δανία.

Ισόπαλη 3-3 έληξε η ματσάρα ανάμεσα στην Πολωνία με την Κροατία για την 4η αγωνιστική.

Ο Ζιελίνσκι άνοιξε το σκορ για την Πολωνία μόλις στο 5ο λεπτό, αλλά ο Σόσα ισοφάρισε στο 19′. Ο Σούσιτς έβαλε μπροστά στο σκορ την Κροατία στο 24′ και δύο λεπτά μετά ο Μπατουρίνα έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του.Πριν το ημίχρονο όμως οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Ζαλέφσκι ενώ ο Σιμάνσκι στο 68ο λεπτό ισοφάρισε για την Πολωνία.